משלוחים עד 5 ימי עסקים • משלוחים חינם בקנייה מעל 299 ₪

5 טיפים לתזונה נכונה לילדת בת מצווה

המסר שרזה הוא יפה ומאושר נמצא בכל מקום: באינטרנט, בטלוויזיה ובקולנוע. בפרסומות הבגדים או האיפור שפונות לבני הנוער, תמיד יככבו דוגמנים חטובים ודוגמניות דקיקות. רזה הוא מאושר, מתעקשים למכור להם, למרות שבמציאות אנשים מאושרים מגיעים בכל הצורות והגדלים.

כדי לשמור על תזונה בריאה ונכונה לילדות שהופכות לנערות:
1. אל תטיפו לתזונה בריאה- למדו מהי תזונה בריאה
גם אם הילדה השמינה במקצת או אינה עונה לטייטל שאתן מחשיבות כ’בריאה’ חשוב לתת להן דבר ראשון את הידע ורק אחר כך לדרבן ליישומו. ניתן לחשוף את הילדות לאותו ידע בעזרת שימוש באינטרנט וקריאת מאמרים מועילים. בגדול, בנות הצריכה 40-50 קלוריות לכל ק”ג גוף. פעילה או לא, נערה צריכה פחות מ-2,000 כדי לא להעלות במשקל.
2. תבנו תפריט המותאם לילדה באופן אישי ולא גנרי
גיל ההתבגרות צריכת הקלוריות משתנה מאדם אחד לאחר, ותלויה בקצב הגדילה, בגיל העצמות (אחוז הגדילה) וברמת הפעילות הגופנית. מדובר בפערים כל כך גדולים שלא מאפשרים לבנות תפריט מדף אחד לכולם. לכן כדאי לבנות תפריט השאוב מעולמה של הילדה ושלוקח בחשבון את התענוגות הקטנים שלה לצד איזון עם אוכל בריא.
3. כן למודעות, לא לאובססיה
כנשים, אתן יודעות כמה עניין הנראות הוא סוגיה רגישה ועדינה לכל אחת. כשהילדה מתלוננת על המראה שלה זהו עניין טבעי לגילה, אולם תפקידכן נעוץ בהבחנה שבין מודעות טבעית לבין אובססיה. כאן מתחדדת החשיבות של תפקיד האם, שיכולה להזדהות כאישה ועם זאת להבחין מתי הילדה חוצה את הגבול הדק למחוזות האובססיה והפרעות האכילה.
4. הפכו את החטיפים לבריאים
רוב בני הנוער עולים במשקל בשל אכילת חטיפים בין הארוחות ולא מהארוחות עצמן. מדובר באחת התופעות השכיחות בגיל ההתבגרות הם התקפי רעב. נצלו את השינוי למען שינוי כולל בהרגלי האכילה והחליפו את החטיפים עתירי קלוריות ודברי מתיקה בחטיפים מזינים ומשביעים כגון: פירות, יוגורטים, חטיפי גרנולה, פיצוחים, פירות יבשים, קרקרים, בייגלה ועוגיות מקמח מלא, פופקורן וגלידות סורבה דלות שומן. אם לא יהיו מאכלים אסורים בבית, לא יידרש מהילדה הצורך להתאפק, שמהווה עוד גורם להתקפי אכילה.
5. תדחפו לתחביב ספורטיבי
המעבר לחטיבה מסמן עידן חדש של פעילויות אחר הצהריים. כדי לשמור על פעילותן ההכרחית והחשובה של הילדות, נסו לפתח בקרבן רצון לרכוש תחביב או כישרון חדש שכרוך בפעילות גופנית. עשיית פעילות גופנית שלא למען דיאטה יעילה הרבה יותר מפעילות גופנית המוכוונת לירידה במשקל. נסו להלהיב את הילדות לגבי רכישת מיומנויות חדשות כמו אומניות לחימה, יוגה, ריקוד בתחום מסוים או טיפוס על קיר.

זיכרו, ילדים בריאים לרוב מגיעים מסביבה בריאה, ולכן תפקידכן כאימהות להוות מודל לדוגמה חשוב לא פחות מהעשייה עצמה של הילדות. זה זמן טוב לייצר זמן איכות ביחד, ללמוד דברים חדשים, לנסות פעילויות חדשות ולהתאים את הדיאטה שלכן ושל הבית לזו של הבנות.

סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.

דילוג לתוכן